Zima to trudny i stresujący okres dla naszej skóry.

Musi się ona wtedy borykać z różnymi niekorzystnymi czynnikami, min; niską temperaturą, mroźnym powietrzem, wiatrem, ogrzewaniem w mieszkaniach, częstymi zmianami temperatury, kiedy z mroźnego powietrza przechodzimy do nagrzanych pomieszczeń, ciągłym podrażnieniem przez szaliki, czapki, golfy.

W okresie zimowy nie powinniśmy stosować lekkich kremów nawilżających, które z kolei dobrze sprawdzają się latem.  Dobrze gdy kosmetyk zawierać będzie substancję wzmacniające barierę lipidową naskórka, która niczym jak kołderka otuli naszą skórę i nie pozwoli nadmiernym wyparowaniem wody.

Polecam również produkty z filtrami anty -UV, ponieważ promieniowanie UVA działa tak samo intensywnie przez cały rok, przenikając przez szyby i chmury.

Staraj się nawilżać powietrze w ogrzewanym zimą mieszkaniu , suche powietrze sprawia że rano często budzimy się z przesuszoną skórą, po mino iż wieczorem nałożyliśmy krem na twarz.

Nie przegrzewaj mieszkania , zbyt wysoka temperatura w połączeniu z niskim stopniem wilgotności w mieszkaniu sprzyja przesuszeniu naskórka  i rozszerzeniu się drobnych naczynek w skórze.